Інформаційно-просвітницький  захід для учнів 8-11 класів «Торгівля людьми – сучасне рабство»

18 жовтня – Європейський день боротьби із торгівлею людьми

Європейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

З метою підвищення рівня знань учнів щодо поняття «торгівля людьми», прав та свобод громадян, державних та міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми був присвячений інформаційно-просвітницький  захід для учнів 8-11 класів  «Торгівля людьми – сучасне рабство», який організували та провели учні 10-А класу НВК№2 м.Каменя-Каширського.

Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так сексуальної експлуатації.

Проблема торгівлі людьми – болісна тема для України. Складна економічна ситуація, високий рівень безробіття, правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють поширенню цього явища.

Школярам розповіли про найпоширеніші шахрайські схеми експлуатації дитячої праці, можливі наслідки та заходи безпеки в повсякденному житті.

Присутні отримали інформацію про стан трудової міграції в Україні, її переваги та ризики, ознайомились з видами торгівлі людьми,  шляхами  потрапляння до вищезгаданих ситуацій, проблемою дитячої найманої праці та її формами. Учні переглянули соціальні ролики, в яких була звернута  увагу присутніх на основні  ризики нелегальної трудової міграції, а саме:  порушення прав людини, руйнування родинних стосунків, примусова праця, торгівля людьми. Саме молодь, діти, жінки є найбільш уразливими  особами до торгівлі людьми.   Наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми.

Учні звернули увагу, що стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи  кваліфікації. Тому, лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми в суспільстві!