Пожежна безпека: корисні матеріали для виховної години

Цікаві ідеї, корисні відео , які допоможуть провести виховну годину з пожежної безпеки.

Щоб вберегти своє життя і життя своїх близьких, ми маємо дотримуватися багатьох правил, у тому числі – пожежної безпеки. Адже ризик виникнення пожежі є однією із найпоширеніших небезпек. Вогонь може бути дуже підступним і принести чимало негараздів і проблем. Але, на жаль, не всі пам’ятають правила пожежної безпеки, а головне – не завжди дотримуються їх у повсякденному житті.

Надзвичайно важливо навчити школярів уникати небезпечних ситуацій, пов’язаних із використанням відкритого вогню, електроприладів, нагрівальних пристроїв тощо. Тож ми підготували добірку корисних матеріалів ,які дозволять провести цікаву, а головне – корисну виховну годину.

Бесіда «Правила ми знаємо»

Покажіть дітям невеликий анімований ролик із правилами поведінки під час пожежі в лісі.

Далі попросіть учнів відповісти на запитання. Відповіді мають бути максимально розгорнутими, при цьому школяри можуть доповнювати один одного.

• Чи можна гасити бензин водою? Відповідь обґрунтуйте.
  • Які причини виникнення лісових пожеж?
  • Чому не можна гасити водою електроприлади, які підключені до електромережі?
  • Чому під час пожежі потрібно рухатись, зігнувшись?
  • Чому під час пожежі необхідно дихати через мокру тканину?
  • На який номер необхідно телефонувати, якщо виникне пожежа?
  • Чому під час пожежі у приміщенні не можна відчиняти вікна і двері?
  • Чому в лісі заборонено смітити, палити вогнища?
  • Чи можуть пошкоджені електроприлади спричинити пожежу?
  • Чи можна користуватися ліфтом під час пожежі? Поясніть свою відповідь.

Загадки про пожежу

Скільки не годуй цього червоного ненажеру – ситим ніколи не стане (вогонь).

*****

Без ніг, без рук та й без драбини, а вгору лізе (дим).

*****

Коли все спокійно – вишу собі й мовчу, а як вогонь почую, то сичу й лютую (вогнегасник).

Всі ми гралися із ним,
Ліпили будинки.
А як трапилась пожежа –
Згасять все його піщинки (пісок).

Що це за машина:
Кричить, волає – під час пожежі допомагає? (пожежна машина).

У коробці спочивають
Хлопці – ніби близнюки.
В них коричневі голівки
І зовуть їх – (сірники).

Гра «Полювання на пожежу»

Мета: закріпити знання учнів про послідовність дій під час пожежі.
Обладнання: Аркуші з описами (або зображеннями) ситуацій та варіантів їх вирішення розкладені на різних столах.
Хід гри: Діти по черзі підходять до столу і навмання витягують аркуш із запитанням. Після цього учень шукає аркуш із відповіддю та пояснює свій вибір, описуючи небезпечну ситуацію в цілому. Інші школярі можуть доповнювати відповідь чи ставити додаткові запитання. Гра триває доти, доки на всі запитання не будуть знайдені відповіді.

Ситуації: Виникла пожежа. У кімнаті багато диму. На вас горить одяг. Телевізор почав диміти. Горить суха трава. Ви відчули запах газу. Вам важко дихати від їдкого диму.

Варіанти вирішення: Телефонувати за номером «101». Рухатись до виходу поповзом. Впасти на землю чи підлогу і качатися, поки вогонь не вщухне. Вимкнути його, провітрити приміщення. Закидати землею чи залити водою. Відчинити вікно, зателефонувати за номером «104». Дихати через змочену тканину.

Гра «Словесний гідрант»

Об’єднайте школярів у кілька команд. Кожна з них матиме по 10 секунд для того, щоб відгадати слово за визначенням. Усього команда може прослухати три визначення-підказки. Якщо слово буде названо з першої підказки, команда отримує три бали, якщо з другої – два бали, а якщо з третьої – один бал. Виграють ті, хто отримає найбільшу кількість балів.

Приклади слів і підказок до них:

«Тепло»

• Ви відчуваєте його, коли вдягаєте рукавички.
  • Так буває, коли на вулиці світить сонце.
  • Ви його відчуваєте, коли в приміщенні увімкнене опалення.

«Пожежа»

• Це лихо є причиною знищення лісів, будівель чи навіть загибелі людей.
  • Коли це відбувається, зазвичай стає дуже страшно і виникає загроза втратити речі чи оселю.
  • Щоб протистояти їй, ми телефонуємо за номером «101».

«Горіння»

• Це відбувається із запаленою свічкою.
  • Це неодмінно трапиться з речами, якщо їх сушити над газовою плитою.
  • Якщо до паперу чи сухої трави піднести запалений сірник, з ними це станеться.

«Гасіння»

• Щоб зробити це, викликають пожежну бригаду.
  • Це відбудеться, якщо полити водою вогнище.
  • Для того, щоб це відбувалося, використовують пісок, відро з водою чи пожежний шланг.