Правила поведінки здобувачів освіти

Додаток  до наказу

від  20.12.2023  №  118

Ви хочете, щоб наш ліцей був КЛАСНИМ???

Якщо так, то дотримуймося правил для всіх учасників освітнього процесу!

Правила поведінки ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

базуються на наступних цінностях:

Повага: з повагою ставитися до оточуючих, після чого можна очікувати поваги до себе.

Відповідальність: помилки – невід’ємна частина життя, а вміння приймати на себе відповідальність за свої вчинки або за свою бездіяльність є важливою умовою розвитку сильної особистості.

Чесність і порядність: говорити правду, бути щирим та вміти визнати свою помилку; не приховувати поганих учинків іншого.

Доброта, співчутливість і толерантність: з розумінням ставитися до слабкостей іншого, допомагати, підтримувати, а не засуджувати

Пізнання і розвиток: здобувати знання, навички та вміння, які відповідають вимогам сучасності, розвивати себе духовно та фізично.

Вдячність: цінувати все те, що маєш у житті.

Дисципліна та виконання правил: це вміння контролювати себе, робити те, що необхідно в даний момент, сумлінно виконувати правила і бути в безпеці;

Працелюбність: вчитися працювати самостійно і в команді, здобувати знання, навички та вміння, які відповідають вимогам сучасності.

Загальні правила поведінки у ліцеї

ЛІЦЕЙ – це простір для навчання. Від здобувача освіти очікується відповідна поведінка.

Ми елегантні та стримані!

Зовнішній вигляд здобувача освіти має бути охайним, акуратним та відповідати діловому стилю.

Рекомендується не використовувати косметику і не носити прикрас.

На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі .

Ми – ввічливі!

• Дотримуємося правил етикету.
  • Піклуємося про всіх учасників освітнього процесу.
  • Ставимося один до одного ввічливо, толерантно, справедливо та з повагою.
  • «ПОВАГА» включає в себе:

очікування гарної поведінки  здобувачів освіти у ліцеї та поза ним;

гідне ставлення до людей, які знаходяться поруч.

Ми – старанні і наполегливі у навчанні!

Здобувач освіти:

• приходить до ліцею за 10-15 хв до початку навчальних занять, займає своє робоче місце, готує необхідне навчальне приладдя;
  • старанно виконує домашні завдання;
  • має право відстоювати в коректній формі свої погляди і переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань;
  • після пропуску заняття надає класному керівнику довідку або пояснювальну записку від батьків (осіб, які їх замінюють) про причину своєї відсутності.

Забороняється !

Під час освітнього процесу користуватися мобільними телефонами (окрім навчальних цілей з дозволу вчителя).

Одним із принципів нашого ліцею є ПАРТНЕРСТВО.

Адміністрація, вчителі, батьки та діти – несуть відповідальність за створення та дотриманя комфортних умов праці для всіх учасників  освітнього процесу.

Заклад освіти відповідальний  за:

• створення безпечного освітнього середовища, рівних можливостей та вільного доступу до освіти, надання якісних освітніх послуг, академічної свободи всім учасникам освітнього процесу;
  • сприяння у здобутті освіти, формуванні життєвих компетентностей, світогляду, розвитку  інтелектуальних,  вольових та/або фізичних якостей здобувачів освіти.

Батьки відповідальні за:

• виховання у дітей поваги до гідності, прав і свобод людини, етичних норм, відповідального ставлення до власного здоров’я, здоров*я оточуючих і довкілля;
  • сприяння у виконанні дитиною освітнього програми та досягненні передбачених нею результатів навчання;
  • піклування про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяння розвитку іі здібностей, формування навичок здорового способу життя;
  • формування у дитини культури діалогу, життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма учасниками освітнього процесу від їх національних, етнічних, релігійних поглядів.
  • утвердження власним прикладом поваги до суспільної моралі, цінностей, державної мови та державних символів України.

Здобувачі освіти відповідають за:

• виконання вимог освітньої програми
  • дотримання принципів академічної доброчесності;
  • дбайливе ставлення до власного здоров*я, здоров*я оточуючих і довкілля;
  • повагу, гідність, прав, свобод та законних інтересів усіх учасників освітнього процесу;
  • дотримання установчих документів та правил для учнів;
  • повідомленя керівництва закладу – про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти.

Ми – у безпеці!

Ліцей – територія, на якій не місце будь- яким видам зброї (ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам), алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам,  токсичним речовинам.

Залишати   ліцей та його територію можна лише з дозволу класного керівника, попередньо узгодивши з батьками

Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у ліцеї та за його межами.

Поважаємо право власності!

Знайдені  втрачені та забуті речі віддаємо черговому адміністратору або вчителю.

Бережемо свій ліцей!

Дбаємо про чистоту та порядок на його території.

Піклуємося про те, що нас оточує (навчальні кабінети, книги, меблі тощо).

На перервах поводимося гідно!

На сходах не перегинаємося через перила, дивимося  під ноги, тримаємося правої сторони.

Не бігаємо коридорами, сходами, біля віконних прорізів, скляних вітражів і в інших місцях,  не призначених для ігор.

Не штовхаємося, не кидаємося різними предметами і не застосовуємо фізичної сили щодо один одного.

Пам’ятай!  Твоє майбутнє залежить від того, що ти робиш сьогодні!