Тиждень протидії булінгу

В НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів школи – гімназії»№2 м. Каменя – Каширського пройшов тиждень протидії булінгу «#РазомПротиБулінгу»!

Останнім часом яскраво вираженими є прояви цькування, осуду та навіть і застосування фізичної сили один до одного у дитячому середовищі. І це викликає неабияку стурбованість. В цьому році вступив у силу закон, що передбачає відповідальність за булінг, тобто цькування або бездіяльність учасників освітнього процесу, які полягають у фізичному чи моральному насильстві.
З метою запобігання таких проявів в учнівському середовищі нашої школи проводиться профілактична робота, яка передбачає інформування, проведення різноманітних заходів із зазначених питань. У рамках Тижня протидії поширення булінгу (16.09-20.09.19.р.) серед учасників освітнього процесу у закладі відбувся ряд заходів.
Серед учнів 5 – 8 – х класів  практичним психологом школи та соціальним педагогом була проведена анкета «Насилля в школі» з метою вивчити скільки відсотків учнів школи терпіли насилля з боку однолітків, старшокласників, батьків. Для школярів 1 – 4 класів  – відеолекторій під назвою «Безпечний інтернет»,  для учнів 6 – 7 – х класів « Безпечна школа» Ніком Вуйчичем. А старшокласники разом із соціальним педагогом взяли участь у тренінгу «Мій улюблений світ без насильства».

Учні 11-х класів відвідали відеоурок «Інтимне фото  в інтернеті: жарт чи небезпека». Впродовж тижня діяла акція «Разом скажемо  булінгу  –  НІ!» Учні старших класів поширювали  пам’ятки  з профілактики булінгу для всіх учасників освітнього процесу.

Учасники гуртка «Творчість та фантазія» свої думки щодо протидії булінгу виразили у соціальних плакатах «STOP булінг!», кращі з яких були представлені на районний однойменний конкурс.
Завершився тиждень конференцією «Кібербулінг або агресія в інтернеті», де учні 9 – Б та 10 – Б класу підготували цікаві повідомлення з презентаціями та проінформували ровесників про види кібербулінгу. Практичний психолог надала корисні  рекомендації, як боротися з проявами та наслідками булінгу та кібербулінгу. Заступник директора з виховної роботи роз’яснила учням дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» та санкції, які він передбачає стосовно учасників освітнього процесу.
Упродовж тижня профілактики у бібліотеці школи діяла книжкова полиця під назвою «#РазомПротиБулінгу»!